11 listopada, 2021

Jak rozpocząć swoją przygodę z dietą wegetariańską?

Chcesz zacząć się zdrowiej odżywiać? Dobrym rozwiązaniem może być ograniczenie mięsa w swoim codziennym jadłospisie. Możesz przejść na dietę, która je wyeliminuje. Masz w tym przypadku dwie opcje – jedną z nich jest catering wegetariański, drugą natomiast dieta pudełkowa wegańska. Chociaż wiele osób uważa, że jedno i drugie rozwiązanie jest tym samym – są oni w błędzie. Sprawdź czym się różnią i która opcja będzie odpowiednia dla Ciebie.

Wege catering czy weganizm? Odkryj czym się różnią te dwie opcje

Dieta pudełkowa wegetariańska wyklucza z codziennego jadłospisu nie tylko mięso, ale również ryby czy owoce morza. Zamiast nich w codziennych posiłkach znajdują się natomiast:

  • rośliny strączkowe,
  • zboża,
  • warzywa i owoce,
  • orzechy i nasiona.

Podobnie, jak wege catering prezentuje się dieta wegańska – w tym przypadku występuje natomiast jedna bardzo ważna różnica. Weganie bowiem nie spożywają żadnych produktów, które pochodząc od zwierząt. Oznacza to, że ze swojej diety wykluczają nie tylko mięso czy ryby, ale także jajka i nabiał. Ciekawostką jest także fakt, że najbardziej restrykcyjni zwolennicy tej diety eliminują z posiłków także miód.

Czy łatwo przejść na wegetarianizm lub weganizm?

Jeżeli dotychczas niezbyt zwracałeś uwagę na to, co składa się na Twoje posiłki to przejście na wegetarianizm lub weganizm może sprawić Ci nieco kłopotów – przynajmniej na samym początku. Musisz pamiętać, że Twój organizm potrzebuje odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Eliminując z jadłospisu mięso czy produkty odzwierzęce może brakować Ci pewnych składników odżywczych.

Dla takich osób jak Ty odpowiednim rozwiązaniem może być gotowy catering wegetariański lub dieta pudełkowa wegańska. Wówczas nie musisz obawiać się o to, co zawierać będą Twoje codzienne posiłki. Każdego dnia otrzymasz zestaw zbilansowanych dań, nad opracowaniem których czuwają specjaliści. Co więcej, są one wykonane z najwyższej jakości produktów – możesz więc być pewny, że troszczysz się o swoje zdrowie najlepiej, jak potrafisz.

Gotowa dieta pudełkowa wegetariańska to także ten plus, że nie musisz obawiać się monotonności posiłków. Każdego dnia możesz liczyć na zróżnicowane dania, które szybko Ci się nie znudzą. To także szansa na odkrycie zupełnie nowych połączeń smakowych. Możesz poznać nowe posiłki, które wykorzystasz, kiedy już skończy Ci się catering dietetyczny.

Czy wege catering pozwala zrzucić zbędne kilogramy?

Wiele osób zastanawia się, czy dieta pudełkowa wegetariańska jest skomponowana w taki sposób, aby można było zrzucić nadprogramowe kilogramy? Okazuje się zarówno catering wegetariański, jak i dieta pudełkowa wegańska mają zdecyduje mniejszą ilość tłuszczów nasyconych. Oznacza to, że stosując je można znacznie prościej uzyskać wymarzoną sylwetkę. Ponadto spora ilość witamin, wapnia, cynku czy żelaza sprawia, że już po kilku tygodniach od przejścia na wege catering poczujesz zdecydowaną różnicę w samopoczuciu. Odzyskasz idealną kondycję i zyskasz chęć do aktywności fizycznej.

Czy dieta pudełkowa wegańska jest smaczna?

Wiele osób obawia się, że posiłki, które wykluczają mięso, ryby, owoce morza i inne produkty odzwierzęce nie przypadną im do gustu. Tymczasem tak naprawdę nie ma się czego obawiać, ponieważ dieta roślinna może być naprawdę smaczna. Może świadczyć o tym, chociażby fakt, że coraz więcej restauracji decyduje się na wprowadzenie takich dań do menu.

Ważne jest, aby unikać sztucznych zamienników mięsa, jajek czy nabiału, korzystać z różnorodności warzyw i owoców dostępnych na rynku, korzystać z ziół, nasion i różnego rodzaju przypraw. Wydaje Ci się to trudne? Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem na sam początek jest wybór gotowego cateringu. Możesz zdecydować się np. na zamówienie próbne przez 2 lub 3 dni. To dostatecznie długo, aby przekonać się, czy dana firma zaoferuje Ci posiłki, które będą odpowiadać Twoim gustom smakowym. Jeżeli tak – będziesz mógł zdecydować się na dłuższe zamówienie, a im więcej dni z cateringiem – tym lepsza cena. Sam widzisz, że możesz wiele na tym zyskać.