25 listopada, 2021

Catering dla sportowców – sposób na oszczędność czasu dla osób ćwiczących

Dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie, z którego korzystają nie tylko osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy. To idealna opcja dla osób aktywnych. Dieta pudełkowa dla sportowców jest bardzo wygodna dla wszystkich, którzy podczas intensywnego dnia w pracy oraz późniejszych treningów nie mają już czasu na przygotowywanie posiłków zgodnie z odgórnie przyjętą kalorycznością. Co oprócz czasu można zyskać w tym przypadku? Przekonaj się!

Czym dieta pudełkowa dla sportowców różni się od innych opcji?

Zastanawiasz się, dlaczego catering dietetyczny dla sportowców stanowi zupełnie osobne menu w ofercie firm oferujących diety pudełkowe? Wszystko dlatego, że w skład przygotowywanych posiłków wchodzą produkty o podwyższonej kaloryczności. Treningi, jak również sama regeneracja po nich wymagają odpowiedniej dawki białek czy węglowodanów. Catering dietetyczny dla sportowców dostarcza wszystkich niezbędnych składników, dzięki czemu treningi są efektywniejsze, a czas regeneracji mięśni po nich znacznie krótszy.

Najlepszy catering dla sportowców – czy to duży wydatek?

Sporo osób rezygnuje z cateringu, wyłącznie z uwagi na fakt, że usłyszały one, że jest to jedno z droższych rozwiązań. Nic bardziej mylnego. Warto zauważyć, że dieta pudełkowa dla sportowców składa się aż z pięciu pełnowartościowych posiłków. Pomyśl tylko ile czasu oraz pieniędzy potrzebne byłoby na przygotowanie pięciu różnych dań w odpowiedniej kaloryczności na każdy dzień. Jeżeli się to analizuje, to często okazuje się, że catering jest znacznie korzystniejszym rozwiązaniem.

Wybierając catering dietetyczny dla sportowców zyskujesz więc nie tylko czas konieczny na gotowanie, ale również pieniądze. To także pewność, że podczas zakupów nie skuszą Cię zbędne produkty czy przekąski.

Dieta pudełkowa dla sportowców – czy spełni każde wymagania?

Osoby, które lubią dobre jedzenie obawiają się, że dieta pudełkowa nie spełni ich oczekiwań. Dodatkowym problemem mogą być przykre doświadczenia z przeszłości, gdzie monotonne posiłki często, zamiast skłaniać do trzymania formy, działały wręcz demotywująco.

Catering dla sportowców to rozwiązanie, nad którym czuwają specjaliści. Dietetycy odpowiedzialni są nie tylko za samo menu, ale również dopasowanie odpowiedniej ilości kalorii dla każdego z wariantów. Specjaliści dokładają również wszelkich starań, aby przygotowane posiłki były różnorodne i w każdym tygodniu można było delektować się nowymi i smacznymi daniami. Otrzymywanie każdego dnia innego, zbilansowanego zestawu pozwala nie tylko cieszyć się jedzeniem, ale również i efektami, jakie można osiągnąć dzięki diecie.

Nie jesteś do końca przekonany czy dieta pudełkowa dla sportowców jest rozwiązaniem, które sprosta Twoim oczekiwaniom? Dla wszystkich niezdecydowanych istnieje możliwość sprawdzenia menu na nadchodzący tydzień. W ten sposób można sprawdzić, jakie posiłki są aktualnie serwowane, co często pozwala na podjęcie ostatecznej decyzji o wyborze cateringu.

Najlepszy catering dla sportowców – jak wybrać odpowiednią kaloryczność?

Wybór opcji diety dla sportowców to jedynie początek. Kolejnym krokiem będzie dopasowanie odpowiedniej kaloryczności, jakiej potrzebuje Twój organizm. W jaki sposób sprawdzić takie zapotrzebowanie? Można posłużyć się prostym kalkulatorem dostępnym na stronie. Wystarczy wprowadzić kilka podstawowych informacji, takich jak:

  • płeć,
  • waga,
  • wzrost,
  • aktywność fizyczna.

Na tej podstawie kalkulator podaje wynik w kaloriach, a otrzymana wartość przekłada się na dzienne zapotrzebowanie organizmu. Chcąc pozostać przy swojej wadze, warto wybrać opcję cateringu z dokładnie taką kalorycznością, jaka pokazana została podczas obliczeń. Osoby, które chcą być w formie, ale jednocześnie zgubić dodatkowe kilogramy, powinny zmniejszyć otrzymany wynik o około 500 kalorii.

Dieta pudełkowa dla sportowców to same korzyści. Nie musisz zajmować się zakupami, ani gotowaniem – oszczędzasz więc sporo czasu, który możesz przeznaczyć na dodatkowe treningi. To bardzo ważne – szczególnie dla tych osób, które przygotowują się do ważnych zawodów.