14 września, 2021

Dlaczego warto przejść na dietę wege z naszym cateringiem?

Każdego roku 1. października obchodzony jest Światowy Dzień Wegetarianizmu. Specjaliści od żywienia zalecają równowagę w przyjmowaniu pokarmów, aby dostarczyć organizmowi wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje. Jednak trend wegetarianizmu zyskuje coraz więcej zwolenników, a i dobór produktów w odpowiednio ułożonej diecie wege pozwala na dostarczenie do organizmu niezbędnych witamin i minerałów. I tu właśnie tkwi sekret wegetarianizmu – menu musi być kompletne i zbilansowane, a to najlepiej osiągnąć, powierzając jego przygotowanie specjalistom. Dlaczego więc warto zamówić u nas catering wegetariański?

Czy wegetariańska dieta pudełkowa jest zdrowa?

Przed laty dieta ludzi obejmowała wszelkiego rodzaju żywność, a spożywanie mięsa było obowiązkowe w codziennych posiłkach. Wołowina, wieprzowina i kurczak w różnych formach podania, musiały zajmować hojną rolę w potrawach. Dziś to się zmieniło i chociaż większość ludzi spożywa mięso, trend wegetarianizmu zyskał na popularności. Jego zwolennicy coraz częściej znajdują więcej alternatyw dla diety bezmięsnej.

Coraz więcej osób decyduje się też na rezygnację z mięsa i ryb w swojej diecie, aby uniknąć spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego ze względów zdrowotnych. Wiemy, że ograniczanie jedzenia mięsa (zwłaszcza czerwonego) i przetworów mięsnych staje się dla wielu osób koniecznością, by poprawić stan własnego zdrowia. Dlatego przygotowywane przez nas posiłki wege są pełne witamin i minerałów potrzebnych utrzymaniu odpowiedniej kondycji organizmu.

W praktyce, aby klient, który decyduje się u nas na dietę wegetariańską, czuł się komfortowo, przygotowując jedzenie do wege cateringu, dokładamy wszelkich starań, aby posiłki były w pełni wegetariańskie. Szanujemy naturę i Twój wybór, więc nie ma możliwości pomyłki czy „przemycenia” zakazanych produktów.

Jakie są zalety cateringu wegetariańskiego?

Z żywieniowego punktu widzenia obfite spożycie owoców i warzyw dostarcza do organizmu dużą dawkę błonnika, który poprawia pracę jelit. Tym samym zmniejszasz prawdopodobieństwo wystąpienia zaparć i chorób okrężnicy. Wegetarianie są mniej narażeni na wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów, ponieważ nie spożywają białka zwierzęcego, które w dużych ilościach powoduje te stany. Ponadto rzadziej cierpią na choroby układu krążenia czy cukrzycę typu II.

Na diecie wege, istnieje również mniejsze ryzyko spożywania substancji chemicznych, które są szkodliwe dla zdrowia. Chodzi m.in. o hormony, które podaje się niektórym gatunkom zwierząt, by szybciej rosły i przybierały na wadze.

Dieta wegetariańska jest po prostu zdrowa i sama w sobie sprzyja zdrowiu. Jeśli jednak martwisz się, że nie będzie Cię stać na odpowiednie zakupy lub nie masz czasu i pomysłów na przygotowywanie bezmięsnych dań, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Wybierz wege catering i powierz swoje żywienie profesjonalistom. Będziesz zaskoczony, ile pysznych potraw można przygotować bez grama mięsa!

Dieta o Jutra i catering dietetyczny wege, czyli dlaczego warto nam zaufać?

Menu wegetariańskie nie musi być ubogie lub niezbilansowane pod względem odżywczym. Białko zwierzęce można z powodzeniem zastąpić białkiem pochodzenia roślinnego. Dlatego w naszym cateringu wegetariańskim skupiamy się na roślinach strączkowych, pełnych ziarnach lub orzechach. Dołączamy do posiłków także produkty bogate w witaminę C takie jak owoce, warzywa lub świeże zioła, które wzmacniają Twoją odporność.

Jeśli więc masz ochotę na zróżnicowane posiłki wege podawane w różnej formie – od sałatek po smaczne koktajle i dania obiadowe, zaufaj cateringowi Dieta od Jutra. Nasi dietetycy wiedzą, jakich składników nie może zabraknąć w diecie wegetarian i gdzie ich szukać. Z kolei na podstawie ich wytycznych nasi kucharze wprost wyczarowują dla Ciebie smaczne i pożywne dania. Ty otrzymujesz je wszystkie w odpowiednio dopasowanych porcjach kalorycznych już za 31 zł dziennie! Biorąc pod uwagę, że są to różnorodne dania na cały dzień, gwarantujemy Ci, że oszczędzisz na wydatkach w sklepie.

Zaufaj nam i przekonaj się jak pyszny jest catering wegetariański w Diecie od Jutra!