5 października, 2021

Czy catering dietetyczny sprawdzi się dla zawodowego sportowca?

Uwielbiasz sport – to Twoja pasja, zawód i nie wyobrażasz sobie bez niego życia? Profesjonalni sportowcy oprócz wysiłku fizycznego muszą także dbać o to, co jedzą – w jakich ilościach i jaką kaloryczność mają posiłki. W ostatnim czasie nieco ciężej w tej kwestii u Ciebie? Być może to czas na małe zmiany w życiu. Nie obawiaj się jednak. Nie oznacza to, że musisz rezygnować z treningów lub trenować więcej. Być może wystarczy catering dietetyczny sport, który zmotywuje Cię do zdrowego odżywiania.

Dlaczego warto postawić na catering dla sportowców?

Kariera sportowca bywa fascynująca, ale także pełna wyrzeczeń. Zależnie od obszaru, w jakim się specjalizujesz może zdarzyć się, że będziesz chciał zbić wagę przed zawodami, aby być w lepszej formie i dobrze się prezentować. Czy czekają Cię wówczas kolejne wyrzeczenia? Niekoniecznie! Co prawda bardzo ważne będzie zmniejszenie dostarczanych do organizmu kalorii, ale wcale nie oznacza to, że taka dieta musi być trudna. Najlepiej wówczas postawić na gotowy catering dietetyczny dla sportowców. Wiedząc, ile normalnie kalorii potrzebuje Twój organizm, wystarczy wybrać niższą opcję. Nie musisz zastanawiać się nad tym, jakie proporcje składników wybierać – otrzymujesz gotowe dania na cały dzień.

Nie bez znaczenia są także makroskładniki, jakie przewiduje catering dla sportowców. Decydując się na dietę pudełkową masz pewność, że zapewniasz sobie idealne proporcje węglowodanów, tłuszczy i białka – czuwają nad tym dietetycy odpowiedzialni za jadłospis. Nie ma więc obawy, że Twoje treningi będą mniej efektywne, a Ty nie będziesz miał po nich siły.

Catering dietetyczny sport – regularność to podstawa

Dość rygorystyczny tryb życia profesjonalnych sportowców dotyczy między innymi odstępów między posiłkami i regularności. Pory jedzenia zazwyczaj codziennie są takie same, a przynajmniej takie jest założenie, jak powinno to prawidłowo wyglądać. Czy to trudne do utrzymania? Może takie być – szczególnie dla początkujących. Dlatego sporym ułatwieniem jest dieta pudełkowa dla sportowców. Mając gotowe posiłki nie trzeba martwić się, że w odpowiednim czasie zapomni się ugotować obiad czy przygotować kolację. Catering dietetyczny dla sportowców zawsze można zabrać także ze sobą na trening, dzięki czemu nie trzeba wracać specjalnie do domu.

Czy catering dla sportowców to opcja tylko dla profesjonalistów?

Chociaż w głównym założeniu dieta pudełkowa dla sportowców skierowana jest przede wszystkim do osób, które profesjonalnie zajmują się sportem, to jednak mogą skorzystać z niej także inni. Jest ona właściwa wówczas, jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia. Niezależnie od tego Ci uczęszczasz na fitness, trenujesz jogę czy hobbystycznie jeździsz na rowerze. Jej zdrowy, przemyślany skład będzie dla Ciebie wsparcie w każdej aktywności.

Dieta pudełkowa dla sportowców – czy każdego na nią stać?

Profesjonalny catering dla sportowców bardzo często kojarzy się z dość sporym wydatkiem, dlatego już na starcie sporo osób z niego rezygnuje, nie zgłębiając się w ten temat. Czy faktycznie na taki koszt nie każdy będzie sobie w stanie pozwolić i to opcja dla wybranych? Absolutnie nie! To mit, który krąży w społeczeństwie i szczególnie chętnie powtarzają go Ci, którzy nigdy nie korzystali z podobnych usług.

Zależnie od tego, jaką opcję kaloryczną wybierzesz – ceny zaczynają się już od 43 złotych. Pamiętaj jednak, że w tej cenie otrzymujesz aż 5 pełnowartościowych posiłków, do których zalicza się:

  • śniadanie,
  • drugie śniadanie,
  • obiad,
  • podwieczorek,
  • kolacja.

Biorąc pod uwagę rosnące ceny różnego rodzaju produktów spożywczych – szczególnie tych zdrowych, może okazać się, że dieta pudełkowa dla sportowców to nie wydatek, a oszczędność. Dzięki temu nie ryzykujesz także marnowania żywności, nie wspominając o czasie niezbędnych do przygotowania posiłków. Sporo firm oferuje także dodatkowe promocje. Polegają one na przyznaniu rabatu tym osobom, które decydują się na zamówienie powyżej określonej liczby dni. Wówczas catering dietetyczny sport jest jeszcze mniejszym wydatkiem.