Trwa wczytywanie

Nie wiesz ile kalorii wybrać?

Nie wiesz jaką kaloryczność wybrać? Podaj swoje dane a nasz kalkulator policzy Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Nie wiesz jaką kaloryczność diety wybrać? Użyj tego kalkulatora kcal, aby dowiedzieć się, ile kalorii naprawdę potrzebujesz! Wprowadź swoje dane, aby sprawdzić, ile kalorii powinieneś spożywać dziennie. Określ swoje podstawowe parametry (wiek, płeć, wzrost i wagę) oraz poziom aktywności, aby móc dokonywać lepszych wyborów żywieniowych. Kalkulator zapotrzebowania kcal wygeneruje wynik przedstawiający zalecane dzienne spożycie kalorii.

Ile kalorii powinieneś średnio jeść?

Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, takich jak płeć, wiek, wzrost, aktualna waga, oraz poziom aktywności fizycznej. Ogólne zalecenia dotyczące stałych kalorii nie działają dla ogółu społeczeństwa. Muszą być dostosowane indywidualnie do osoby.

Przeciętna, umiarkowanie aktywna kobieta w wieku 26-50 lat musi spożywać około 2000 kalorii dziennie, aby utrzymać swoją wagę i 1500 kalorii dziennie, aby stracić ok. 0,5 kg wagi tygodniowo. Kobiety, które są aktywne i więcej ćwiczą, będą musiały spożywać więcej kcal dziennie, aby utrzymać swoją wagę. Wyższe zapotrzebowanie na kalorie mają także młodsze kobiety, a starsze mniejsze. Dlatego tak ważne jest ustalenie indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego. 

Te same zasady dotyczą mężczyzn. Kalkulator kcal zapotrzebowania na kalorie pozwoli Ci ustalić, czy jako umiarkowanie aktywny mężczyzna w wieku 26-45 lat potrzebujesz 2600 kalorii dziennie, aby utrzymać wagę, czy jednak mniej w przypadku słabszej aktywności.

Kcal kalkulator i jego zalety

Kalorie to po prostu miara energii. Aby przybrać na wadze, musisz spożywać więcej kalorii niż zużywasz. I odwrotnie, tracisz na wadze, jeśli zużywasz więcej kalorii niż spożywasz. W Dieta od Jutra podchodzimy do kalorii w sposób rozsądny i w trosce o kondycję Twojego organizmu ustalamy odpowiednie jadłospisy. Dzięki temu, że dajemy Ci możliwość skorzystania z kalkulatora kcal na naszej stronie, możesz obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i dobrać odpowiednią wartość kaloryczną diety do swoich potrzeb.

Żywienie skoncentrowane wokół odpowiednio zbilansowanych i wystarczająco kalorycznych posiłków obejmuje wiele korzyści. Obliczając zapotrzebowanie kalkulatorem kcal zyskujesz:

  • dobór diety do indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego,
  • catering dietetyczny złożony z różnych posiłków i produktów spożywczych wysokiej jakości,
  • ustalone przez naszych dietetyków i wyliczone przez kucharzy obiektywne rozmiary porcji,
  • możliwość wyboru diety wedle swoich preferencji żywnościowych (standard, wege lub sport),
  • możliwość zmiany kaloryczności posiłków po zmianie wagi, stylu życia lub wieku.

Kalkulator kcal zbiera wszystkie potrzebne informacje i wykorzystuje je do oszacowania Twojego zapotrzebowania na kalorie. Zamawiając catering dietetyczny dostosowany do Twoich potrzeb, nie musisz ważyć i mierzyć jedzenia ani rejestrować szczegółów każdego posiłku. My zadbamy o to, aby na Twój stół trafiły zdrowe i zróżnicowane dania.

Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest schudnąć, przytyć, czy utrzymać aktualną wagę, kalkulator zapotrzebowania kcal może pomóc Ci dokonać właściwego wyboru diety. Dostępny na naszej stronie kcal kalkulator wykorzystuje Twoją płeć, wagę, wzrost i wiek oraz codzienną aktywność fizyczną, aby określić liczbę kalorii potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Zaufaj najlepszemu cateringowi dietetycznemu!

Jeśli jesteś osobą, która wie, że musi podjąć działania, aby poprawić swoje zdrowie i odżywianie lub chcesz ograniczyć wydatki w supermarkecie i jeść odpowiednio zbilansowane posiłki – jesteśmy właśnie dla Ciebie! Nic Ci nie staje na przeszkodzie, by to nasz zespół zajął się przygotowywaniem Twoich posiłków. Cóż, my to robimy zawodowo, z pasją i wiedzą!

Każda nasza dieta pudełkowa to wynik dokładnej kalkulacji kalorii oraz dobór odpowiednich składników odżywczych w posiłkach. Przygotowujemy dania na bazie naturalnych, wysokiej jakości produktów, które sprzyjają Twojemu zdrowiu.

Zaufaj zespołowi Dieta od Jutra, oblicz w kalkulatorze kcal ile kalorii potrzebujesz i złóż zamówienie!