26 września, 2021

Prawidłowe odżywianie sportowca – czyli podstawa podczas wysiłku

Sportowiec na diecie? Może to brzmi dla Ciebie niewiarygodnie, ale tak – prawidłowe odżywianie sportowca jest gwarancją jego sukcesu i podstawą podczas wysiłku. Dbanie o dietę, kiedy uprawiasz sport, zwłaszcza zawodowo jest niezbędne, aby cieszyć się najwyższą wydajnością i stawać się coraz lepszym każdego dnia. Niezbędne jest prawidłowe odżywianie się przed, w trakcie i po treningu, aby uzupełnić wydatkowaną energię, uniknąć ewentualnej jej utraty podczas ćwiczeń i osiągnąć maksymalną wydajność. Dlatego catering sportowy to najlepsze rozwiązanie dla prawidłowego odżywiania.

Dlaczego dieta dla sportowca jest tak ważna?

Niezależnie od tego, czy intensywnie ćwiczysz, jesteś zawodowym sportowcem, trenerem sztuk walki, piłkarzem, kolarzem lub instruktorem jego, jedno jest pewne. Podczas ciężkich treningów bardzo ważne jest, aby równowaga między energią zużywaną przez Twój organizm a ilością otrzymywanych składników odżywczych była jak najbardziej zrównoważona. Jeśli tak nie będzie, bardzo prawdopodobne jest, że będziesz cierpieć z powodu ciągłych kontuzji, silnego zmęczenia, braku energii i utraty sił.

Obowiązkiem każdego sportowca jest przestrzeganie zasad prawidłowego wybierania żywności, która jest zdrowia i pozytywnie wpływa na sprawność fizyczną. W rzeczywistości dieta dla sportowca musi być odpowiednia pod każdym względem: jakościowym i ilościowym oraz uwzględniać odżywcze posiłki jedzone przez cały dzień. Wszystko to uwidacznia się potem w praktyce, ponieważ w przypadku nieodpowiedniej diety nawet wytrenowany sportowiec może zauważyć spadek wydajności.

Czy sportowy catering to dobre rozwiązanie?

Ogólna dieta sportowca musi być zdrowa, kompletna i dostosowana do cech fizjologicznych sportowca. Musi uwzględniać jego wiek, wagę, wzrost, intensywność aktywności fizycznej i zapotrzebowanie kaloryczne. Tylko wtedy możesz liczyć na optymalizację swoich wyników i utrzymanie zdrowia.

Planowanie sportowego menu wymaga nauki i trochę czasu, który trzeba poświęcić na zakupy oraz przygotowywanie posiłków. Wiemy, że nie każdy ma na to czas i chęci, a tym bardziej sportowcy, którzy spędzają długie godziny na siłowni lub w sali treningowej. Dlatego w naszej ofercie znalazła się sportowa dieta pudełkowa.

Dietetycy w Diecie od Jutra zadbali o to, aby catering sportowy uwzględniał produkty bogate w witaminy, minerały, węglowodany, białko i inne substancje odżywcze potrzebne sportowcom. Dzięki pięciu dobrze zbilansowanym i pożywnym posiłkom unikniesz podjadania, kompulsywnego jedzenia, niezdrowej żywności oraz zaoszczędzisz czas i pieniądze na zakupy w sklepach. Dostarczając do organizmu dużą porcję białka, unikniesz kontuzji i osiągniesz wyraźną poprawę w zakresie regeneracji i wyników sportowych.

Co znajdziesz w sportowej diecie pudełkowej?

Nasza dieta sportowa to przede wszystkim jedzenie o konkretnej wartości energetycznej i kalorycznej od 1500 do nawet 3000 kcal. Każde danie ma przemyślany skład, aby nie zabrakło w nim potrzebnych sportowcom składników odżywczych. Dietetycy i kucharze pracujący w Diecie od Jutra, tworzą przemyślane i różnorodne kompozycje, więc nie ma mowy o monotonii. Posiłki obfitują w warzywa, owoce, mięso, ryby, kasze, ryż i makarony. Znajdziesz w nich obfitującego w białko kurczaka, łososia i nawet tofu. Nie ma miejsca na nudę! Łączymy wszystkie składniki rozsądnie, z troską o wartość odżywczą dostarczanych Ci dań.

Przez wybrany okres dowozimy pod Twoje drzwi posiłki dostosowane do wybranej przez Ciebie opcji kalorycznej. Stawiamy na produkty sezonowe i zróżnicowane pokarmy, aby zapewnić Ci pełną podaż makroskładników, ale także witamin i minerałów. Jeśli wybierzesz u nas catering sportowy, masz pewność, że wszystkie dania, które do Ciebie dotrą, są zdrowe, świeże i smaczne. Nie tracisz czasu na zakupy i gotowanie lub czekanie na dostarczenie dania restauracyjnego z dowozem. Możesz skupić się na sporcie, a my zadbamy o Twój plan żywieniowy.