15 października, 2021

Catering dietetyczny, czyli idealne rozwiązanie do pracy biurowej

Uwielbiasz swoją pracę, dlatego sporo czasu spędzasz w biurze, a Twój dzień jest po brzegi wypełniony różnymi obowiązkami. W takim pędzie jednak nietrudno się pogubić i zboczyć z drogi zdrowego odżywiania. Przypadkowe, gotowe dania w połączeniu z siedzącym trybem życia bywają jednak zgubne dla sylwetki i zdrowia. Chcesz uniknąć nadprogramowych kilogramów i cieszyć się każdego dnia dobrym samopoczuciem? Być może warto sięgnąć po catering dietetyczny. Sprawdź, co możesz dzięki niemu zyskać.

Dieta pudełkowa dla pracowników biurowych – postaw na wygodę i zdrowie

Obecnie wiele osób decyduje się na pracę dla wielkich korporacji. Stanowiska, które zajmują są satysfakcjonujące, dają możliwość rozwoju, a przede wszystkim dobrą płacę. Niestety siedzący tryb życia pracowników biurowych dość mocno odbija się na zdrowiu, a często także na wadze. Dlatego dla takich osób najlepszą opcją jest dobra dieta pudełkowa. 

Co możesz zyskać, wybierając catering dietetyczny? Tak naprawdę to same plusy. Przede wszystkim Twoje życie staje się zdecydowanie wygodniejsze. Nie musisz poświęcać swojego czasu na zakupy, stanie w kolejkach i wybieranie produktów. Odpada także kwestia codziennego gotowania. Po pracy więc możesz udać się na zasłużony relaks lub rozwijanie swoich pasji. Ale to nie wszystko! Dobra dieta pudełkowa gwarantuje różnorodny jadłospis pełen nowych smaków. Możesz więc inspirować się na przyszłość i próbować czegoś, czego nie jadłeś nigdy dotychczas. W naturalny sposób poszerzasz więc swoje horyzonty.

Catering dietetyczny – jaką kaloryczność wybrać?

Osoby, dla których dieta pudełkowa jest swego rodzaju nowością, mogą czuć się nieco zagubione wśród możliwości, jakie zapewnia rynek. Najczęstszą wątpliwością, jaka się pojawia, jest ta dotycząca kaloryczności diety. Okazuje się jednak, że nie jest to nic trudnego. Najczęściej na stronie internetowej można znaleźć specjalny kalkulator. Podaje się w nim podstawowe dane:

  • wiek,
  • płeć,
  • wzrost,
  • wagę.

Dodatkowo ważne jest także określenie poziomu aktywności. W przypadku pracy biurowej jest to zwykle siedzący tryb życia. Jeżeli jednak ćwiczysz kilka razy w tygodniu – również powinieneś podać taką informację. Na tej podstawie wylicza się dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Jeżeli chcesz utrzymać wagę – wystarczy wybrać odpowiadającą mu opcję diety. Zależy Ci na zrzuceniu kilku kilogramów? Wybierz nieco niższą opcję kaloryczną, a już po ok. 2 tygodniach zauważysz pierwsze efekty.

Tania dieta pudełkowa dla każdego

Twoje wymagania kulinarne są dość specyficzne i obawiasz się, że dieta pudełkowa im nie sprosta? Spokojnie, catering dietetyczny przeznaczony jest dla różnych osób. Możesz więc zdecydować się na opcję standardową lub taką, która wyklucza mięso. Wówczas masz pewność, że posiłki trafią w Twoje smaki.

Praca biurowa nieco zaprzepaściła Twoją sylwetkę i oprócz diety chciałbyś także zacząć trenować? Warto zastanowić się nad opcją, jaką jest dieta pudełkowa dla sportowców. Jest ona dostępna w różnych kalorycznościach, dlatego bez problemu dopasujesz ją do wymagań swojego organizmu. Wprowadzając do swojego życia odrobinę ruchu zadbasz o to, aby mieć siłę na trening.

Jeżeli nie jesteś pewien, jaki catering dietetyczny będzie dla Ciebie dobry, zawsze możesz także zamówić go na jeden dzień. Wówczas przekonasz się, czy przygotowane przez dietetyków menu spełnia Twoje oczekiwania i w razie konieczności przedłużysz usługę.

Dobra dieta pudełkowa z dostawą do domu

Codziennie rano dość wcześnie wychodzisz do biura i obawiasz się, że catering dietetyczny zostanie dostarczony, kiedy już wyjdziesz? Jest to na tyle elastyczna usługa, że możesz zdecydować, o której najpóźniej mają być dostarczone Twoje posiłki. Dzięki temu masz pewność, że rano zjesz pyszne, świeże śniadanie, a kolejne pudełka zabierzesz ze sobą do pracy. 

Wygodniej byłoby dla Ciebie gdyby dieta pudełkowa była dostarczana do miejsca pracy? Również nie ma takiego problemu. To Ty wybierasz adres, pod którym zjawi się kurier. Możesz więc wszystko dopasować idealnie do swoich potrzeb.